Prezenty gwiazdkowe na każdą kieszeń.

Prezenty gwiazdkowe na każdą kieszeń.

Gwiazdka to chyba najbardziej wyczekiwany czas w całym roku. Czekają  na nią nie tylko dzieci, ale również i dorośli. Dzieci oczywiście liczą najbardziej na upominki. Dorośli natomiast, choć również cieszą się z upominków to jednak dla nich przeważnie bardziej się liczy czas spędzony z bliskimi, z dawno nie widzianą rodziną czy przyjaciółki.
Gwiazdka to taki magiczny czas, kiedy ludzie bardziej otwierają swoje serca na potrzeby innych. Są bardziej wrażliwi i wyczuleni na krzywdę i niedolę drugich ludzi. Ludzie hojniej otwierają swoje portfele wspierając biedniejszych.
Spotykając się z rodziną i przyjaciółki miłym zwyczajem jest wręczanie upominków. Prezenty gwiazdkowe dają tyle radości, nawet jeśli są tylko symboliczne.


Zwyczaj wręczania prezentów pojawił się dawniej kiedy do domów szlacheckich przychodził  przebrany Święty Mikołaj, oczywiście w biskupich szatach. Dodatkowo Świętemu Mikołajowi towarzyszył anioł,  a czasem nawet diabeł. Mikołaj miał oczywiście rózgę.  Prezenty wręcza się  niemal na całym świecie. Jest to zwyczaj stary jak świat. Jest to w zasadzie podstawowy   element  składowy kultury, bez względu na szerokość geograficzną. Już w dawnych czasach plemiennych kultura ludzi opierała się na wymianie dóbr.  W zasadzie wymiana to co innego niż dawanie prezentów. Prezenty wręcza się bezinteresownie. Nie powinno oczekiwać się niczego w zamian. Miło jest jednak gdy w podziękowaniu zostaniemy obdarowani uśmiechem, uściskiem, miłym gestem bądź podziękowaniem. Tradycja wręczania upominków dzieciom pojawiła się w Polsce  dopiero w XIX wieku.  W domach chłopów tradycja ta nie gościła, jedynie w domach
mieszczańskich oraz we dworach. Prezenty wręczało się z różnych okazji. Były nimi na przykład narodziny dziecka bądź ślub.
Zimową porą na wsiach istniała tradycja kolędowania. Grupy przebranych ludzi odwiedzały domy i w zamian za życzenia składane gospodarzom otrzymywali coś w zamian. Najpierw było to z reguły jedzenie, a później pieniądze.
Prezenty gwiazdkowe nie jest łatwo wybrać.  Problemu nie ma, kiedy  mamy określone oczekiwania od drugiej osoby. Problem powstaje gdy kompletnie nie wiemy czego druga osoba oczekuje. Aby prezenty gwiazdkowe były trafione warto dobrze przemyśleć ich wybór.  Nie powinny być kupowane w ostatniej chwili, na szybko, gdyż takie często okazują się nietrafione.  Prezentem, który zawsze jest udany i z pewnością gafą nie będzie jest na pewno dobrej jakości czekolada. Słodycze każdy lubi, a jeśli są jeszcze wyjątkowe w smaku i ponadto pięknie opakowane to mogą być prawdziwym przebojem prezentowym.
Takie czekoladki oferuje firma https://chocorepublica.pl. Znajdziemy tam przede wszystkim słodycze najwyższej jakości, pralinki nadziewane, bombonierki, cukierki owocowe i czekoladowe, lizaki. Na podanej stronie znajdziemy mnóstwo prezentów gwiazdkowych. Ciekawą i nietypową propozycją mogą być czekoladowe gry takie jak szachy, warcaby i kółko i krzyżyk. Mogą to być czekoladki w kształcie świątecznego pociągu, czekoladowy motor od świętego Mikołaja. Niezwykle ciekawą propozycją jest możliwość spersonalizowania opakowań we własnym zakresie. Mogą to być metalowe puszki, drewniane szkatułki, tekturowe pudełeczka. Każdy z pewnością znajdzie odpowiedni prezent dla bliskiej osoby, ponadto osobista dedykacja na opakowaniu z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanego.

prezenty  gwiazdkowe

prezenty gwiazdkowe

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *