Najciekawsze prezenty dla klientów naszej firmy

Najciekawsze prezenty dla klientów naszej firmy

Bardzo ciężkim tematem stało się ostatnio zakupienie odpowiedniego dla swoich klientów prezentu. Z każdej strony bombardowani jesteśmy setkami najróżniejszych, często całkowicie dziwacznych ofert, wcale nie pasujących do biznesowej etyki.

Proszę nie zrozumieć mnie źle, piszę ten artykuł ku przestrodze, aby nikt nie popełnił biznesowego „fo pa”. Najpierw zastanówmy się co mogło by być idealnym prezentem dla naszych klientów lub współpracujących z nami firm.

Bardzo często zleca się wykonanie specjalnych, okazyjnych kubków z nadruki w ramach prezentu. Niestety pomysł ten wcale się nie sprawdza. Szybko okazuje się, że kubek wybrać jest bardzo ciężko. Nie wiadomo czy na kubku powinien być nadruk naszego logo firmy, czy firmy, z którą współpracujemy. Dlatego też jeżeli wybieramy kubek to zawsze starajmy się wybrać zwykły model z klasą, niech to będzie taki kubek, z którego nikt nie będzie wstydził się napić. Z cała pewnością jest to niezły pomysł na prezent.

Jaki prezenty dla klient?

Zaraz po kubkach dość popularny prezentem są kupony. Wszystko jest z nimi dobrze prócz tego, że często zapominamy, że trafiają one do ludzi znacznie bardziej zamożnych od nas, którzy nie zawsze z takich rzeczy korzystają. Bardziej nietrafionym pomysłem jest już tylko biżuteria. Najpierw targowałeś się o kilka groszy na sztuce, żeby teraz podesłać złotą biżuterię?

Ostatnim prezentem jaki chciała bym przedstawić są kosze z słodyczami, dość popularne były one w PRL’u, a obecnie nadal nie tracą na wartości pod warunkiem, że w środku znajdują się nietypowe produkty, których nie sposób znaleźć w każdym kiosku oraz każdym, nawet najmniejszym hipermarkecie.

czekolada

Pod tym względem ciekawych ofert jest mniej niż by si ę wydawało. Jeżeli patrzymy na zdjęcia koszów, które widać w sklepach zwróćmy uwagę, aby znalazły się na nich unikatowe i raczej niespotykane u nas produkty. Przykładową ofertą, która spełnia te wymagania są kosze upominkowe z nobilia.pl.

Niestety nie miałam czasu przyglądać się pełnej ofercie, ale sądzę, że jeżeli komuś zależy to da radę 5 minut odżałować. Na zakończenie dodam, że najgorszą rzeczą jaką można kupić jest chyba elektronika. Nie dość, że wyniesie nas sporo, to nie zapominajmy, że każdy i tak ma jej pełno u siebie w domu.

1 Odpowiedź

  1. no właśnie, sama to ostatnio zauważyłam i mam dokładnie takie samo zdanie. Okres PRL odcisnął na nas piętno bardzo głębokie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *