Jak wybrać prezent dla nastolatka?

Jak wybrać prezent dla nastolatka?

Poszukujesz prezentu dla nastolatka z okazji jego urodzin, imienin albo może na Mikołajki bądź pod choinkę? Chcesz kupić niedrogi a jednocześnie taki prezent, który będzie się podobał? Sprawdź co można kupić nastolatkowi?
Od czego należy zacząć poszukiwania?  Warto najpierw zastanowić się czym interesuje się chłopak bądź dziewczyna, którą chcemy obdarować. Można popatrzeć co akurat jest na topie, na co jest moda, czym młodzi ludzie akurat się interesują.


Jeśli dziecko jest uzdolnione muzycznie to ‚można mu z powodzeniem podarować wymarzoną płytę, na którą długo czekał, może to być upragniony instrument muzyczny na przykład gitara, flet, czy skrzypce. Może akurat przydadzą mu się dodatkowe lekcje muzyki jeśli tylko dziecko wykazuje na to chęci. Innym prezentem dla kogoś kto kocha muzykę może być odtwarzacz mp3 bądź mp4. A może akurat zbliża się koncert muzycznego idola i bilet na niego będzie tym o czym nastolatek marzył od dawna? Na taki koncert można wybrać się wspólnie z dzieckiem i ile oczywiście nie będzie miał nic przeciwko temu. Jeśli nas na to stać to kupmy dwa bilety dla nastolatka oraz dla drugiej osoby z którą by się chciał wybrać na koncert. Może to będzie koleżanka, albo najlepszy przyjaciel a być może rodzeństwo.

Nastolatkowi z pewnością spodoba się bon na zakupy ubraniowe. A jeżeli dobrze znamy jego gust to można samodzielnie kupić mu coś z odzieży, ciekawą bluzę, czapkę, czy rękawiczki. Można zorganizować wspólne zakupy i wtedy kupić to się spodoba. Plusem takiego rozwiązania jest również wspólne spędzanie czasu z dorastającym synem czy córką. Taki wypad może być przyjemnością dla obu stron. Nie zabieraj dziecka na siłę do sklepów które ty wybierzesz. Niech to dziecko samo zadecyduje w jakich sklepach chce robić zakupy, oczywiście za twoją aprobatą.

Rozważając prezent dla  nastolatka warto wziąć pod uwagę weź pod uwagę jego zainteresowania sportowe. Może akurat syn potrzebuje nowych butów do gry w piłkę nożną, a córka nowego stroju sportowego bądź butów do biegania? Zawsze też można kupić torbę do szkoły bądź torbę sportową, bidon na picie czy ręcznik na siłownię.
Prezentem dla nastolatka może być również jakaś dekoracja do jego pokoju. Może młodzieżowy zegarek na ścianę, czy plakat oprawiony w ramkę. Może to być również nowa lampa, krzesło do biurka, czy pojemna komoda. Również ciepły koc będzie miłym prezentem dla dziewczynki.
Chłopiec z kolei jeśli ma zdolności manualne to ucieszy się z samolotu do sklejania, czy albumu na zdjęcia, ramki na zdjęcia.
Nastolatkowi można również założyć jego osobiste konto bankowe i wpłacać comiesięczne kieszonkowe. Będzie musiał on przy okazji nauczyć się gospodarowania pieniędzmi tak aby mu wystarczyło na wszystkie jego potrzeby.
Jak widzimy wybór prezentu dla młodej osoby nie jest sprawą łatwą. Najlepiej jest jeśli mamy możliwość zapytania co dziecko sobie życzy, jakie ma potrzeby albo marzenia. Wówczas możemy mieć pewność, że nie popełni się gafy kupując upominek i wszyscy będą zadowoleni. Zawsze jakimś rozwiązaniem jest również ofiarowanie pewnej gotówki,  tak aby nastolatek sam zdecydował na co przeznaczy daną kwotę.

my-gift-1427426

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *