Jak pomysłowo zapakować prezent?

Jak pomysłowo zapakować prezent?

Każdy chce podarować najbliższej osobie prezent, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Warto jednak pamiętać o odpowiednim zapakowaniu prezentu, by obdarowana osoba zapamiętała go na długo. Obecnie jest tak dużo pomysłów i możliwości na zapakowanie prezentu, że nie sposób je wszystkie wymienić. 

Pudełka różnej wielkości

Pierwszym dobrym rozwiązanie jest użycie pudełek różnej wielkości. Należy wkładać jedno pudełko w drugi, w taki sposób by najmniejsze znalazło się w samym środku. Pomysł co prawda jest już znany, ale jednak efektowny. Najlepszy rezultat będzie wtedy, gdy w pudełku znajdzie się ciekawy przedmiot. Można również napisać coś śmiesznego, by powstała ciekawa zabawa.

Butelka po winie lub szampanie

Niewielkiej wielkości przedmiot taki jak kolczyki czy naszyjnik można umieścić w pustej butelce po szampanie lub winie. Wystarczy przywiązać wstążeczkę drobiazgu, a później włożyć go delikatnie do butelki zostawiając koniec wstążeczki na zewnątrz butelki. Następnie należy owinąć wstążkę wokół szyjki butelki po szampanie lub winie. Butelkę można w ładny sposób zapakować w papier ozdobny, a także przykleić kokardę i podarować odpowiedniej osobie. Osoba, która otrzyma taki prezent na pewno będzie zaskoczona, gdyż zobaczy, że w środku jest zupełnie coś innego niż myślała.

Mały prezent może być jednocześnie duży

Można podarować drugiej osobie bardzo mały prezent, który jednocześnie może okazać się duży. Świetnym przykładem mogą być kluczyki do samochodu. Osoba, która zainteresowana jest taką opcją może dać drugiej osobie kluczyki z ciekawymi akcesoriami, mogą to być np. płyny do czyszczenia tapicerki. Całość wystarczy ładnie zapakować.

Bilet również można podarować w ciekawy sposób

Podarowanie drugiej osobie biletu wcale nie musi być nudne i zwyczajne. Dobrym rozwiązaniem może być włożenie biletu do książki związanej z danym wydarzeniem. Jeżeli jest to bilet na mecz piłkarski, można podarować go razem z piłką. Całość wystarczy owinąć papierem dekoracyjnym.

Niespodzianka

Jeżeli prezentem ma być ubranie można dodatkowo przygotować mały prezencik. Warto owinąć go wstążką, a następnie włożyć do kieszeni. Przedmiot powinno się wyjąć dopiero przy rozpakowywaniu ubrania.

Pasek dodatkiem do prezentu

Kobiety, które kupują swoim mężczyzną spinki do koszuli mogą pomyśleć o dodatkowym dołożeniu paska. Spinki można owinąć paskiem, a następnie umieścić w pudełeczku. Całość można elegancko zapakować.

Kartka do prezentu

Osoby, które zawsze dają do prezentu kartkę mogą ją umieścić w środku prezentu, by nie była widoczna już na początku.

Drobiazg w kwiatkach?

Drobiazg dla kobiet można włożyć do bukietu kwiatów. Sprawi to na pewno płci pięknej ogromna niespodziankę, ponieważ kobieta po pewnym czasie zauważy, że prócz kwiatów otrzymała jeszcze jeden upominek.

Inna forma ciasta

Mnóstwo osób wręcza prezent w formie ciasta lub ciastek. Warto wtedy zadbać o to, by miały niecodzienną formę. Można kibicowi piłkarskiemu wręczyć ciasto w formie piłki lub stadionu, a kobiecie interesującej się astronomią ciasteczka w kształcie gwiazd. Druga osoba zobaczy wtedy w prezencie wartość dodaną.

Użycie niespotykanych materiałów

Do owinięcia prezentu warto czasami użyć niespotykanych materiałów. Wystarczy zastąpić dekoracyjny papier mapą lub folią.

Sznurek zamiast wstążki?

Można wykorzystać sznurek, drut, sznurówki lub przewód zamiast tradycyjnej wstążki. Takie rozwiązanie na pewno pozytywnie zaskoczy drugą osobę.

Warto użyć wyobraźni

Drugiej osobie można podarować prezent w bardzo nietypowy sposób. Dobrym pomysłem jest włożenie książki w opakowanie po płatkach owsianych. Można także umieścić bransoletkę w skarpetce lub kolczyki w wytłoczkę po jajkach. Solenizant lub jubilat na pewno nie obrazi się jak dostanie jedwabną koszulę owinięta papierem toaletowym.

Prezent zapakowany w kalendarz?

Jeżeli solenizant lub jubilat nie skończył jeszcze 30 lat można zapakować prezent w stary kalendarz. Należy zaznaczyć właściwą datę, której cyfra odpowiada ilości skończonych lat przez solenizanta lub jubilata na czerwono

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *