Chcesz kupić buty w prezencie? Unikaj poniższych błędów!

Chcesz kupić buty w prezencie? Unikaj poniższych błędów!

Jakie są najpopularniejsze błędy popełniane przy zakupie butów? Jest ich kilka. Spróbujemy je przybliżyć, tak abyście mogli ich unikać!  Kupując buty w prezencie dla bliskiej osoby warto je dobrze wybrać, aby były wygodne i służyły jak najdłużej.

Pierwszym kluczowym błędem jest za mały rozmiar! Jest to niezwykle istotne zwłaszcza jeśli chodzi o buty do biegania. Kupując je w prezencie dla bliskiej osoby należy dokładnie zmierzyć jej stopę i dopiero na tej podstawie kupować obuwie.
Buty sportowe muszą mieć luz z przodu, po to aby stopa podczas biegu mogła pracować. Zdarza się, że stopa czasem delikatnie puchnie i musi mieć na to miejsce. Brak tego miejsca oraz regularny ucisk na paznokcie może powodować nieprzyjemne objawy takie jak tworzenie się krwiaków pod paznokciami i oddzielanie płytki od łożyska. Nie warto więc popełniać tego błędu i kupować butów na oko, w takim rozmiarze jak zawsze kupujemy, bo po co mierzyć większy.
Buty biegowe zawsze kupuje się większe niż te w których chodzimy na co dzień.
Rozmiar rozmiarowi nie równy należy więc koniecznie mierzyć obuwie, gdyż różne marki mogą mieć inną numerację. Najlepiej jest dopierać buty mierząc długość wkładki. bardziej uparte od mężczyzn są w tej materii kobiety, które czasem za nic w świecie nie chcą kupić butów na przykład w rozmiarze 40 albo i większym gdyż zawsze nosiły 38-39. Wstydzą się, a przecież nie ma czego. Nie mamy wpływu na rozmiar naszej stopy.

Kolejnym częstym błędem jest kupowanie wiosennych butów z gore-texem czyli membraną nie przepuszczającą wody do środka. Ogranicza ona oddychanie cholewki. Takie buty są dobre na mokre zimy, na chodzenie po kałużach czy błocie pośniegowy, ale nie na wiosnę i lato. A niestety wiosenną porą kuszą na wyprzedażach niskimi cenami i często nie zastanawiamy się nad tym z czego są zrobione i kierujemy się tylko niską ceną. Za to potem meczymy się latem, bo stopa nie ma możliwości oddychania i czuje się jak w saunie. To prosta droga do odparzeń czy otarć.  Pamiętajmy więc jeśli to ma być wiosenny prezent to bez gore-texu!

Kolejnym błędem jest kupowanie butów na ostatnią chwilę przed zawodami. Jeśli startujemy w krótkim biegu na 5-10 kilometrów to nie będzie to może miało wielkiego znaczenia. Inaczej jest jeśli szykujemy się do maratonu.  Wówczas najlepiej jest mieć buty sprawdzone, w których już przebiegliśmy trochę kilometrów. But musi się do stopy ułożyć. Nie warto ryzykować, że wystające szwy zepsują nam cały bieg. Buty trzeba poznać i polubić.

Dlatego kupując buty na prezent warto dokładnie znać rozmiar stopy osoby obdarowywanej i zrobić to odpowiednio wcześniej przed zawodami. Buty do biegania Adidas będą idealnym prezentem. Jest to znana światowa marka która gwarantuje najlepszą jakość produktów.  Zakupy można zrobić na stronie http://www.dobiegania.pl/buty-do-biegania-meskie-adidas-c-115_121.html. Znajdziemy tam pełną gamę butów Adidas, świetnie nadających się na prezent.  Pamiętajmy aby unikać błędów wymienionych powyżej. Wybierajmy buty starannie, a będą na pewno wygodne i idealne do biegania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *